Kiedy po raz pierwszy przyjść z pieskiem do fryzjera?
Po odbyciu obowiązkowych szczepień i okresie karencji można umówić się na krótką wizytę adaptacyjną.
Najlepiej już z 2 miesięcznym szczeniaczkiem umówić się na pierwszą wizytę w naszym salonie. Pierwsze odwiedziny u PSIEGO STYLISTY nie trwają zbyt długo i mają na celu, przede wszystkim, przyzwyczajenie pieska do zabiegów pielęgnacyjnych i nowego otoczenia oraz zapewnienie komfortu psychicznego.
Wiele typów piesków (jak chociażby York) powinny mieć skracane włoski na uszkach
już w pierwszych tygodniach życia tak by zawczasu zapobiec ich oklapnięciu. Podczas takiej wizyty staramy się również podzielić fachową wiedzą odnośnie pielęgnacji danego typu rasy tak aby mogli Państwo między wizytami w salonie utrzymać nienaganną kondycję pupila.
Co zrobić jeśli piesek się sfilcował?
Oczywiście jak najszybciej umówić się do nas tak abyśmy mogli wybrnąć z trudnej sytuacji i nie doszło do zmian skórnych, które mogą powodować konieczność długiego leczenia weterynaryjnego.
Nasz pies gryzie szczotkę i nie daje się pielęgnować co możemy zrobić?
Bardzo ważne są pierwsze doświadczenia Państwa czworonożnego przyjaciela z pielęgnacją – starajmy się od pierwszych dni pobytu w naszym domu regularnie czesać naszego przyjaciela. Dbanie o zwierzę powinno stać się normą a nie wyjątkiem w związku z tym często czeszemy i nagradzamy psa po zabiegu. Pamiętajmy, że najpierw czeszemy o dopiero potem kąpiemy psa bo w przeciwnym razie małe supły mogą się zacieśnić podczas moczenia ich i potem nie będzie już możliwości aby dokładnie wszystko rozczesać. Zapraszamy do salonu po fachowy sprzęt do pielęgnacji gdyż często źle dobrana szczotka brak kosmetyków wspierających pielęgnację skutkuje tym, że możemy psa poranić lub ciągnięciem mocno zniechęcić do wszelkich zabiegów.
Czy zimą strzyc psa?
Mamy bardzo wielu klientów, którzy regularnie korzystają z pielęgnacji również w zimowych miesiącach. Plusem tego jest zadbany, zdrowy, pachnący pies przez cały rok a nie tylko latem. Zimą możemy pozostawić nieco więcej włosa na ciele a opracować łapki, pyszczek, strefy sanitarne tak aby pies mógł swobodnie załatwić swoje potrzeby fizjologiczne a błoto lub śnieg nie będą czepiać się do łapek. Wyszesanie i kąpiel pielęgnacyjna pozwoli nam zachować włos w nienagannej kondycji a skrócenie pazurków i wyczyszczenie uszu (usunięcie włosków z kanału słuchowego) zmniejszy ryzyko zapalenia ucha. Bardzo dużo osób decyduje się na podobną do letniej pielęgnację gdyż można założyć na dwór ciepłe ubranko a pies ma komfort w domu, gdzie mamy ok.19 stopni ciepła.