Kiedy po raz pierwszy przyjść z pieskiem do fryzjera?

Najlepiej już z 2 miesięcznym szczeniaczkiem umówić się na pierwszą wizytę w naszym salonie. Pierwsze odwiedziny u PSIEGO STYLISTY nie trwają zbyt długo i mają na celu przede wszystkim przyzwyczajenie pieska do zabiegów pielęgnacyjnych i nowego otoczenia oraz zapewnienie komfortu psychicznego.
Wiele typów piesków (jak chociażby York) powinny mieć skracane włoski na uszkach
już  w pierwszych tygodniach życia tak by zawczasu zapobiec ich oklapnięciu.
Pierwsza wizyta ze szczeniaczkiem u nas w salonie GRATIS!

Warszawa files
groomerzy.html
Jeśli myślisz, że Twój pupil nie nadaje się do odwiedzenia salonu pielęgnacji psów bo nie posiada bogatej sierści potrzebującej stałej pielęgnacji lub należy do ras którym futro nie rośnie to być może zachęci Cie ten zabieg oferowany w salonie Psi Stylista. Jest to wyczesywanie średnio długiej i krótkiej sierści (Owczarek Niemiecki, Buldog, Basset, Dalmatyńczyk, Labrador, Golden oraz itp. jak również koty) przy pomocy specjalistycznego furminatora, który umożliwia szybkie i łatwe usunięcie podszerstka i wypadającej sierści, bez uszkadzania włosa okrywowego; redukuje wypadanie sierści o 90%; dokładniej niż szczotki, grzebienie czy raki usuwa wypadającą sierść; pomaga w utrzymaniu zdrowej skóry i lśniącego włosa okrywowego; przeznaczony do pielęgnowania kotów, psów; ogranicza powstawanie kłębków sierści
w przewodzie pokarmowym kotów. Po takim zabiegu nasz podopieczny nie gubi przez dłuższy czas sierści a tym samym ogranicza właścicielowi przykrego usuwania włosów
z mebli, dywanów oraz ubrań.


10 ćwiczeń.


Wszystkie ćwiczenia powinny być dla psa przyjemne i komfortowe, mają na celu przyzwyczajenie psa do wszelkich manipulacji i znoszenia ich zupełnie spokojnie.

Podstawą jest zaufanie psa do człowieka. Jeśli w którymś momencie pies wykazuje niepokój lub zdenerwowanie, postaraj się rozłożyć ćwiczenia na drobne elementy, nagradzając smakołykami spokojne zachowanie. Nie wolno na siłę przytrzymywać wyrywającego się psa, gdyż to wzmaga jego lęk, który w niekiedy może spowodować agresywne zachowanie, trudne do wyeliminowania.

Najlepiej pracować już z małym szczeniakiem, który zwykle dość łatwo akceptuje podnoszenie, przewracanie i dotykanie różnych części ciała. Nie przeprowadzaj ćwiczeń, gdy pies jest rozbawiony, podekscytowany, wykorzystaj chwile uspokojenia i odpoczynku. Ruchy człowieka powinny być spokojne i opanowane, można mówić do psa łagodnym głosem.

1. UNIERUCHOMIENIE Przytrzymaj psa przez chwilę, tak, żeby nie mógł odejść ani zmienić pozycji.
2. WYSTAWIANIE NA STÓŁ Podnieś psa i postaw na stole, głaszcz przez chwilę, możesz nagradzać za spokojne stanie, po czym zdejmij go ze stołu. Nie pozwól, aby pies sam zeskoczył. To samo można powtarzać wstawiając psa do wanny lub brodzika.
3. LEŻENIE NA BOKU To ćwiczenie można wykonywać na dwa sposoby: nauczyć psa spokojnie akceptować przewracanie na bok, albo kłaść się na boku na komendę.
Leżący na boku pies powinien spokojnie pozwolić się przytrzymać i dotykać.
4. ZĘBY Delikatnie otwórz pysk psa i dotykaj, zębów, dziąseł, języka uważając by jednocześnie nie zasłaniać psu oczu.
5. OCZY Przytrzymując delikatnie głowę psa odchyl dolną i górną powiekę, ewentualnie przemyj okolice oczu preparatem do pielęgnacji oczu.
6. USZY Regularnie masuj uszy i jeśli jest taka potrzeba usuń nagromadzony brud miękkim wacikiem nasączonym płynem do przemywania uszu.
7. ŁAPY Podnoś, przytrzymuj i masuj każdą łapę, dotykaj opuszków i skóry pomiędzy palcami.
8. BRZUCH Podczas gdy pies leży na boku lub na grzebiecie, masuj brzuch i klatkę piersiową.
9. DOTYK OBCEJ OSOBY Wykorzystuj nadarzające się okazje, aby osoby nie znane psu głaskały go i dotykały. Jeśli pies jest przy tym zupełnie rozluźniony, przeprowadzaj z obcymi wszystkie powyższe ćwiczenia.
10. PRZYZWYCZAJANIE DO SZCZOTKI Systematycznie przyzwyczajaj psa do czesania szczotką lub grzebieniem. Wybieraj czas, gdy pies jest spokojny i nagradzaj smakołykami spokojne zachowanie.

Andrzej Kłosiński - behawiorysta, www.psycholog.zoologia.pl
Na podstawie materiałów szkoleniowych fundacji ALTERI

Salon strzyżenia
i pielęgnacji zwierząt.
PSI STYLISTA